Jedovatá drogerie

Na toto téma v kadeřnictví hovořím velice často a proto jsem se rozhodla sepsat krátký článek o tom jak to doopravdy je.
Šampon je nejdůležitějším přípravkem a jeho správná volba je půl úspěchu. Mnohdy si myslíte že máte vlasy například suché a zničené ale zdání klame,  mohou být pouze obalené vápníkem z tvrdé vody.
Největší rozdíl je mezi tím, jestli  vlasy vypadají na oko leskle a zdravě nebo  a doopravdy jsou lesklé a plné života a síly. Tento rozdíl je zásadní a začíná právě při výběru správné kosmetiky. Levné produkty jsou v pouze navoněné saponáty převlečené do krásného obalu. Obsahují složky například sulfáty a silikony které vlasy obalují a vlasy pod jejich vrstvu na oko vypadají leskle a zdravě. To je ovšem problém. Tyto složky z vlasu jen tak neodstraníte, jsou voděodolné a na vlasech se opakovaným používáním vrství. Povrch je lepkavý a vlasy se cuchají a mnohdy dochází ke špatné přilnavosti barev a zesvětlovačů a proto mají  problém správně proniknout do vlasu a jejich výsledek tak nemůže být 100%. Vlasy jsou pod lepkavou vrstvou udušené a podvyživené. Můžete tím pádem používat sebelepší kosmetiku, ale ta bohužel po vrstvě jen steče a do vlasu se živiny nedostanou. Pokud nemáte přirozeně pevné a odolné vlasy, časem se dostaví i lomivost vlasů.
A co jak se z vlasů nános dostane?  Existuje spousta detoxifikačních přípravků, které mají v kadeřnických salonech. Je to speciální vlasový pealing který zbaví pokožku i vlasy nejen lepkavého nánosu ale i povlaku z obyčejné vody (chlor, vápník a železo). Ideální detox je vhodný opakovat jednou za  4 týdny.
A co finance? Profesionální šampony jsou drahé a ty z  drogerie levné. Složení  profesionálního produktu je ovšem uplně jiné než složení produktu z drogerie a toto platí nejen u šamponů ale u veškeré kosmetiky i u barev. Stejně jako jsou levnější šampony většinou méně koncentrované, musíte ho použít větší množství a tudíž ho vypotřebujete rychleji než profesionální který je hustější a je ho potřeba méně. Ve výsledku jste tedy na stejných, mnohdy i nižších penězích. Podstatou ale je že si vlasy nezanášíte a neničíte.  

(Čerpáno z časupisu GRIS)

Image